Viss sākās ar mūsdienās nu jau superpopulāro tviteri. Atnākot mājās piektdien ap vieniem pamanīju @air_baltic tvītu, kurā bija pieminēts @AgrisAmeriks, un tas, ka viņš jau pāris stundas gaida ārā pie -11C pēc airBaltic aviobiļetēm. Izrādās, ka pirmās 200 varēja nopirkt pa 19LVL katru. Nosacījumos tika minēts, ka var lidot jebkurā laikā līdz 28. martam un virzienā izņemot Dubaju un Telavivu, kā arī tas, ka viena persona nedrīkst iegādāties vairāk kā 8 biļetes.

Izlasot pirmo rindkopu gandrīz jebkurš ceļotkārs cilvēks nosiekalojas un cenšas dabūt biļetes. Loģiski, ka rodas rinda un visas no tās izrietošās sekas. Nebiju izņēmums un ap diviem naktī devos noskaidrot situāciju. Izrādās, ka uz vietas bija kādi 14 cilvēki. Super, nopriecājos un sarunāju ar Agri, lai ziņo par klāt nākušajiem cilvēkiem, tikmēr čāpoju mājup.

Otro reizi ierados ap 5:00 un secināju, ka ir ļoti lielas izredzes tikt pie kārotās biļetes uz Taškentu un vēlāk nokļūt man vajadzīgajā Kazahstānā, kur piedalīšos brīvprātīgo projektā, kas ilgs 3 mēnešus. Rindā pierakstījos nu jau kā 13tais, jo izrādās daži gaidītāji jau bija devušies mājās. Pateicoties rindas aizsācējam Agrim tika izveidots saraksts, kurā pierakstījās ceļotājgribētāji un, lai nenotiktu šmaukšanās, šī liste tika pārbaudīta ik stundu.

Lai arī delfu komentāros varēja redzēt “pozitīvu komentētāju” domas par nīkuļiem salā un sevis pazemošanu, tomēr realitātē gluži tā vis nebija. Pirmkārt notika sarunas ar interesantiem cilvēkiem, kur un kā tika iepriekš ceļots, kur tagad tiks braukts utt. Divi jautri džekiņi spēra jokus vaļā par Taškentu, pat bija ierakstījuši sniegā savu galamērķi, lai neaizmirstu :D Populārs joks par to, ka jāpērk biļetes uz Liepāju un tādā garā.

Ap sešiem par sapulcējušos cilvēku kopumu ieinteresējās garāmbraucošā policijas ekipāža, taču diemžēl vai arī par laimi neko nelikumīgu mūsu rīcībā nesaskatīja, un arī uz aicinājumu pievienoties akcijas neatsaucās. Te mēs iedomājāmies vai atvēršanās brīdī būs kāds kārtības uzraugs, jo ja sāktos masveida haoss, tad diez vai tas dotu pozitīvu artavu airBaltic PR. Bažas par šo faktu pamazām pieauga, jo cilvēku skaits, līdz ar rīta gaismas iestāšanos, auga nenormālos ātrumos, turklāt viena no rindā stāvošajām sievietēm izstāstīja par neseno gadījumu pie kāda apavu veikala, kur sieviešu zābakus dalīja par velti un veikala atvēršanās brīdī izcēlies pamatīgs cīniņš par kārotajiem apaviem.

Lai arī cik interesanti tas nebūtu, bet pēdējā pusstunda pie TravelLounge tiešām izvērtās diezgan auksta. Ja iepriekšējā 3,5 h visi bezbēdīgi tērzēja un runāja par savām iecerēm, tad tagad ļautiņi mīņājās un drebinājās, kā arī ik pa laikam izsauca saukļus “Stāvi rindā!”, “nelien priekšā!”… Par laimi pēdējās minūtēs pirms biroja atvēršanās prognozētais haoss neizvērtās, par to parūpējās divi visai iespaidīga izskata džekiņi, kuri rindā pierakstījušies kā 24tais un 25tais, līdz ar to viņu interesēs nebija laist priekšā nevienu. Lai gan daži tantuki ar putām uz mutes gāja cīnīties par to, ka 5 minūtes pirms atvēršanas atnākušajiem arī ir tiesības, tomēr viņas nekur tālāk netika. Nav jau brīnums, citi gaidīja 14 (!) h.

Nobeigumā paldies airBaltic par akciju, kā arī to, ka piešķīrāt papildus 300 biļetes. Mārketinga ziņā izdevies pasākums, bet nākotnē tomēr derētu kādu apsargu, lai cilvēki viens otru nenoēd ;)

P.S. Pāris bildes.